شاهدان یَـهُـوَه

صبح بعد ازآنکه به قول سعدی" دو گانه به درگاه یگانه  بجای آوردم " به سراغ چمدان ها رفتم و آنها را یکی یکی باز می کردم و وسایلش را در جای مناسب خود قرار  دادم. بعد از ساعتی همسرم هم از خواب بیدار شد و جای شما خالی با هم صبحانه خوردیم و بعد او هم به کمک من آمد تا وسایل را جابجا کنیم و تغییراتی در دکور خانه بدهیم . هنوز برای شستن فرش ها هوا خیلی سرد  بود .به همین خاطر از ایران چند رو فرشی و ملحفه آورده بودم تا روی زمین بیاندازیم . با هم مبل ها را جابجا و رو فرشی ها را پهن می کردیم که ناگهان زنگ آپارتمان به صدا در آمد .دختر همسایه مان آنی بود( آنی دانشجوی کارشناسی IT  بود و تقریبا می توانست دست و پا شکسته انگلیسی صحبت کند). او با ما سلام و احوال پرسی کرد و به سمت پله ها اشاره کرد و گفت : «این خانم ها با شما کار دارند.»  من و همسرم با تعجب همدیگر را نگاه کردیم.

به سمت دو خانم جوان رفتیم . دو خانم جوان با ظاهری بسیار مرتب و لباسی رسمی ، به زبان روسی با ما صحبت کردند.

من فقط از روسی "ایز دِراس ویدا"(سلام) ، "پاژالستا "( متشکرم ) ، "نیز نای پاروسکی" (روسی بلد نیستم ) و "داس وِدانیه " (خداحافظ ) را بلد بودم و از حرفهایشان چیزی سر در نیاوردم .

در همین موقع آنی پیش ما آمد و به انگلیسی  گفت : « آن دو نفر مبلغ شاهدان یهوه هستند. » آن دو خانم اسم های کوچک ما را پرسیدند .( در کشور ارمنستان مثل خیلی از کشور های دیگر صدا زدن افراد به اسم کوچک نشانه محبت و صمیمی بودن افراد است بخاطر همین همسایه ما که مردی حدود 60 ساله بود همیشه من را "زاهرا" - همان زهرا- صدا می زد و حتی  در مدارس و دانشگاه ها نیزمعلمان و اساتید با اسم  کوچک دانش آموزان و دانشجویان خود را صدا می زنند.) . یکی از خانم ها دو سه شماره از مجله "برج دیده بانی"  را به ما داد و برای دو هفته دیگر با ما قرار گذاشت و بعد خداحافظی کردند و رفتند.

مجله " برج دیده بانی " به بیش از 140 زبان از جمله فارسی با تیراژ بسیار بالا در چند کشور اروپایی منتشر می شود و در آن درباره برخی عقاید  شاهدان یهوه مطالبی آمده است.

/ 3 نظر / 33 بازدید
داش دیوونه

خواهر بزرگوارم سلام . این شاهدان یهوه منظورش حضرت موسی است که خدا رو تو کوه دید ؟ چون یهوه اسم خدای بنی اسرائیله البته مسیحی ها هم (البته بیشتر کشیش ها ) از این اسم استفاده میکنن . تنها شاهد یهوه میتونه همون حضرت موسی باشه . کنجکاو شدم این مجله در مورد چیه؟[سوال] ها شاید از این مجله های تبلیغ مسیحیت باشه . البته رائلیان هم که موجودات فضایی رو میپرستن اسم خداشون یهوه است . نکنه اون دخترا از این خل هایی بودن که برای رائیل این که میگه من پیغمبر هستم و موجودات فضایی منو بردن پیش یهوه تبلیغ میکردن؟ وای اگه اونا هستن یه بار یه بلایی سر یه زنه که یه مدت مبلغ زبون فارسیشون بود آوردم که اونور خندست . اینها همشون دیوونه تر از من هستن . کلی میشه باهاشون بحث کنی و بخندی . یه بار اون خانومه تو سایتش نوشته بود دنیای بعد از مرگ وجود نداره و عبادت بی معنیه و تنها عبادت یوگا کار کردنه . منم واسش نوشتم خوب اگه اون دنیا نیست مگه دل درد دارم یوگا کار کنم میگیرم به جاش میخوابم . جواب داده بود یهوه (اون موجود فضاییه)اینطوری از دست شما شاد میشه. بعد منم در جوابش نوشتم اگه آقای رائیل رو دیدی بگو یکی گفته یه پیشنهاد واسه شادی یهوه دا

داش دیوونه

.... (ادامه از قبل) آره بهش گفتم پس برو به یهوه ( اون موجود فضاییه) بگو بره خودشو قلقلک بده تا شاد بشه [قهقهه]. یکم واسمون بیشتر بگو از این مجله ببینم درست حدس زدم یا نه . آخ کاشکی به پست من خورده بودن [ناراحت][گل]