چه پژوهشی و چه پژوهشگری!

سلام

چند روز پیش برای کاری به کافی نت رفتم، پسر نوجوانی تقریبا ششم ابتدایی قبل از من آمده بود می خواست چیزی را پرینت بگیرد. فروشنده بعد از پرسیدن  نام  او و نام  معلمش، از میان مقالاتش یکی را انتخاب و نام نگارنده را تغییر داد و بعد از پرینت گرفتن آنرا در مقابل بهایی به پسر تحویل داد.

معلم حتما  می داند و یا احتمال می دهد که دانش آموزانش تحقیقاتشان را با دادن پول بدست می آورند، پس  این چه تحقیقی است ؟! آیا واقعا اهداف آموزشی دادن تحقیق به بچه ها محقق می شود؟ آیا واقعا آنان با این کار، چیزی می آموزند ؟ آیا دادن عنوانی برای پژوهش و صرف گرفتن این برگه ها، از مسئولیت او چیزی کم می کند؟

دانش آموزان چه؟ آیا با این کار واقعا محقق می شوند؟ آیا نمی آموزند برای بدست آوردن چیزی فقط کافیست بدون هیچ رنجی با مقداری پول آنرا بدست آورند؟

والدین چه؟ آیا نمی دانند فرزندشان چه می کند؟ آیا با این کارها، خودشان آنان را تن آسا پرورش نمی دهند؟

/ 5 نظر / 3 بازدید
داش دیوونه

خوب دیگه دنیا همین شده . اون معلم هم خبر داره [گل]

علــــــــــــــی

سلام، این چه حرفیه میزنین. من یه دوست دارم که یک میلیون داد به یه دکتر و شد استاد راهنماش، خود استاده هم کارای نگارشی و تجزیه تحلیل پایان نامشو انجام داد. تازه گفته بود اگه مقاله میخواد باید 100 هزار تومن بده. وقتی دانشگاه پر آوازه شهرمون اینجوریه چه گله ای از معلمای مدرسمون داریم ؟؟؟؟

امیری

سلام .متن عالی بود راستی موضوعش چی بود

امیری

سلام .راستی حوصله ندارم مطلب بدم.

مریم

سلام هر از چندگاهی میریم یکی از کتابخونه های شهرمون که مسئولش از آشناها هستن و بهش تو جابجا کردن کتابها کمک میکنیم. این صحنه رو زیاد دیدم اونجا... جالبه بچه ها میان و میگن آقا/خانم معلممون گفتن 2 صفحه تحقیق درباره ی فلان موضوع بدید!!! یعنی این کار یکی از منابع درآمد کتابخونه ی ماست و معلمان زحمتکش هم در جریان هستند کاملا!!!