اولین کتاب تاریخی که خواندم ...

 

- یعنی خانم معلم  جایزه ها را برای چه کسانی آورده بود؟

- جایزه ها چه چیزی است ؟

- آیا به من هم می دهد ؟

این سؤالات در ذهن همه بچه های کلاس بود .

نزدیک خوردن زنگ آخر، بالاخره خانم معلم جایزه ها را بین همه بچه ها تقسیم کرد.فرصتی برای باز کردن هدیه ها نبود. به سرعت به سمت خانه دویدم. با شتاب از پله ها بالا رفتم . نفس نفس زنان با ذوق و شوق به مادرم گفتم : "سلام ...هِ هِ هِ... امروز...هِ هِ هِ....بهمون جایزه دادن..." و هم زمان جایزه را ازکیفم درآوردم و  کاغذ کادو را باز کردم.

جایزه یک جلد کتاب و چند عدد ماه وستاره بود. (ازهمان ماه وستاره هایی که در دفتردیکته کنار نمره بیست با چسب اتو می چسباندند.)

روی جلد کتاب نوشته بود : داستان زندگی پیامبر (ص) ؛ جلد اول ؛ دوران کودکی ؛ ترجمه عبدالکریم بی آزار شیرازی.

با شوق تمام کتاب را باز و شروع به خواندن کردم :

 "  مردی به همه خانه های شهر یثرب سر میزد و می پرسید آیا دیشب در خانه شما کودکی به دنیا آمده است؟

- نه مگر چه شده است؟

- کاهنان می گویند دیشب ستاره احمد طلوع کرده است.... "

/ 7 نظر / 15 بازدید
نظری

سلام متن بسیار زیبایی بود. بهتون تبریک میگم. آغاز خوبی بود بر فعالیت دوباره پنجره. موفق باشید.

رضوی

سلام. فکر کنم این کتاب از اون موقع جرقه ای شد برای علاقه مندی شما به تاریخ اسلام . کتاب خوبیه ازش میتونی برای منبع پایان نامه استفاده کنی.

حاجری

سلام. نوشته ی جالبی بود. احساس خوبی به من دست داد. من هم اولین کتاب غیر درسی را که خواندم، کتابی بود با عنوان« لحظه لحظه از زندگانی پیامبر». این کتاب برای من به گونه ای اولین کتاب تاریخی و اولین کتاب غیر درسی ام بود که در دوران نوجوانی خواندم.

مریم

سلام... باورم نمیشه... ثبت شد[گریه][گریه] این اشک شوقه...........

مریم

سلام. خیلی مطلب جالبی بود... مرسی منتظر پست های بعدی هستیم.(راستی قالب جدید مبارک باشه[لبخند]

مريم

نه بابا... رمز كار بيشتر اخلاص بود و البته همينجا بنده هم متواضعانه از زحمات جناب نظري كه مرا در اين امر خطير(ثبت كردن نظر) ياري كردند كمال تشكر و قدر داني را مي نمايم

الهام

اقادیگه من هر چی فکر میکنم یادم نمیاد دوران دبستانم اصلا کتاب خونده باشم همیشه تو کف اینکه چه جوری رسیدم به راهنمایی موندم فقط شیطونیامون یادم مونده ولی به شما افرین که چی عرض کنم صد افرین میگم با این حافظه خوبتون خوب شد اومدین تاریخ و الا این همه استعداد تلف می شد.[رویا][رویا]