شاهدان یهوه ( 2 )

 سلام

امروز یکی از دوستان گرامی درباره مطلب قبلی وبلاگ سؤالاتی را پرسیده بودند که پاسخ به آنها در پایان کامنت مقدور نبود . لذا این پست را در پاسخ به سؤال ایشان نوشتم :

 

سلام برادر گرامی
تا آنجایی که من خبر دارم این فرقه در قرن هیجدهم میلادی بوجود آمده است. نام فرقه آنان از  یهوه (نام اختصاصی خداوند در کتاب مقدس ) و شاهدان ( که در واقع لقبی است که کتاب مقدس به بعضی از افراد مانند هابیل ، ابراهیم و موسی داده و حضرت عیسی (ع) شاهد امین و صدیق خوانده شده است) تشکیل شده است. آنان به برخی مسائل مانند تثلیث و الوهیت حضرت عیسی(ع) و روح فنا ناپذیر و دوزخ اعتقادی ندارند. جالب است بدانید که آفرادی که برای آنان تبلیغ می کنند زمینه ادامه تحصیل را برایشان در دانشگاههای اروپایی و امریکا فراهم میکنند و علاوه بر دادن بورس تحصیلی، شغل و زمینه اقامت دائم در آن کشور را ایجاد می کنند.

در مورد مجله نیز حدس شما کاملا درست است این مجله تبلیغی مسیحیت است و در تیراژ میلیونی چاپ می شود و رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد.همان طور که عرض کردم در آن به بیان برخی اعتقادات فرقه می پردازد.انتخاب عناوین مطالب مجله بسیار حساب شده و جذاب است مثلا بعضی از عناوین این گونه بودند:

 آیا خدای مهربان ما را در دوزخ می سوزاند؟

ابلیس کیست ؟

یهوه از ما می خواهد مهربان باشیم .

 متأسفانه با تبلیغات گسترده و جذاب آنان بعضی از جوانان ایرانی که برای ادامه تحصیل ویا گرفتن ویزای آمریکا در این کشور اقامت می کنند، به این فرقه گرایش پیدا کرده اند.

خاطره شما من را یاد خاطره خودم انداخت که بعد از قضایای سال 88 در یکی از سایتها فردی بود که چند کامنت در مورد  آقای ف و مظلومیت ایشان و اینکه ایشان چند سالی است  بی گناه به زندان افکنده شدند، گذاشته بود.بعضی از افراد هم از همه جا بی خبر در تأیید آن مطالبی می نوشتند و با او ابراز همدردی می کردند . من هم بعد از دو سه روز که جریان را دنبال می کردم برایش کامنت گذاشتم :" آقای ف مگر همان کسی نیست که یکی از مریدانش می گفت:« سیبی را خورد دانه اش را روی زمین انداخت فورا تبدیل به درختی شد با سیب های درشت و رسیده . » ؟ چه شده که الان در زندان مانده و با معجزه ای خود را رها نمی کند؟! " برای ثبت نظرات نیازی به تأیید نبود و بلافاصله نظرم ثبت شد .بعد از ظهر وقتی وارد سایت شدم دیدم مدافع خدای جعلی ( آقای ف ) با کامنتی ، حسابی از خجالتم در آمده است.نیشخند

/ 6 نظر / 15 بازدید
داش دیوونه

خواهر گرامی بینهایت سپاس از شما خیلی ممنون که راهنمایی فرمودید راستش با اینکه خیلی به فلسفه ی ادیان سرک میکشم اصلا در این باره چیزی نشنیده بودم و خیلی علاقه مند شدم که اطلاعاتی در باره ی این فرقه ی مسیحیت بدست بیارم . بازم از لطف بیکرانتون سپاس [گل]

نظری

ممنون چیز جدیدی یاد گرفتم.

حاجری

سلام. انصافا مزایای خوب و نقدی را برای گرایش به این فرقه گذاشته اند؟

منظورت از آقای ف کیه ؟

مریم

سلام مطالب جالبی بود... خوشمان آمد